"Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація не може бути засекречена" ст.50 Конституції України

вівторок, 12 квітня 2011 р.

§ TURTLE NEWS: [FOOD] У провідних брендах дитячого харчування виявили миш'як


Миш'як та інші токсичні сполуки були виявлені в інгредієнтах, що використовуються для приготування дитячого харчування провідних брендів.
Шведські вчені з відділення вивчення металів і здоров'я у Каролінському інституті під керівництвом Карін Льюнг вирішили перевірити дитяче харчування на токсини, повідомляє The Daily Mail.
Під підозрою опинилися харчування від Organix, Hipp, Nestle і Holle. У результаті з'ясувалося, що крім миш'яку, харчування може містити високі показники кадмію, урану і свинцю. При цьому найбільша концентрація миш'яку була виявлена в продуктах, виготовлених на основі рису.
Отже, за підрахунками вчених, що оцінювали вміст токсинів в мікрограма, в кожній порції продукції Organix міститься 2 мікрограма миш'яку, 0,03 мікрограма кадмію та 0,09 мікрограма свинцю.
У харчуванні HiPP - 1,7 мікрограмів миш'яку, 0,13 мікрограма кадмію та 0,33 - свинцю. А ось каша виробництва Holle мала концентрацію миш'яку, рівну 7,3 мікрограма на порцію, 0,38 мікрограма кадмію та 0,26 мікрограма свинцю.
У свою чергу виробники дитячого харчування запевняють, що домішки не представляють жодної небезпеки для здоров'я дітей, проте експерти не поділяють їх оптимізм.
Так, два роки тому британське Агентство харчових стандартів вже попереджало щодо рисового молока, що містить найбільш отруйний неорганічний миш'як. Дана речовина здатна спровокувати не лише отруєння, а й розвиток раку. Миш'як потрапляє у зернові культури разом з добривами, а інші метали і токсини - через ґрунт.
http://life.pravda.com.ua/health/2011/04/11/76789/

понеділок, 4 квітня 2011 р.

§ TURTLE NEWS: [FOOD] ''Ґрінпіс'': в Україні радіоактивні харчі

Чорнобиль

"Ґрінпіс": забруднення "чорнобильськими" радіонуклідами дається взнаки і через 25 років

Міжнародна природоохоронна організація "Ґрінпіс" каже, що молоко, гриби, ягоди, буряк, картопля та ще низка продуктів харчування в деяких районах України все ще забруднені радіоактивними речовинами з Чорнобиля.

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому природоохоронцями напередодні міжнародної конференції, яка пройде в Україні 19 квітня і буде присвячена ситуації на Чорнобильській атомній електростанції. Клацнути Подробиці тут

"Ґрінпіс" провів дослідження у трьох частинах України, розташованих за межами зони відчуження, вивчаючи вміст радіонукліду цезій-137 у продуктах харчування.

У багатьох випадках вміст речовини у харчах перевищував допустиму для людей норму.

Як зазначає науковець "Ґрінпіс" Ірина Лабунська, цезій-137 становить довгострокову загрозу для здоров'я людини, особливо для тих, хто щодня споживає їжу, яка містить той радіонуклід.

У своєму звіті "Ґрінпіс" також скритикував уряд України за відмову від регулярного моніторингу харчів на вміст радіоактивних речовин з ЧАЕС 2 роки тому.

"Це було цілковито передчасно припинити цю моніторингову програму, адже ми все ще маємо знати ситуацію, щоби допомагати людям давати раду всім цим проблемам", - сказала Ірина Лабунська.

У документі, опублікованому організацією, також закликають до ретельної перевірки сільськогосподарських угіддь на забруднення радіонуклідами.

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/2011/04/110404_chornobyl_greenpeace_dt.shtml