"Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація не може бути засекречена" ст.50 Конституції України

пʼятниця, 3 жовтня 2014 р.

Гамбургери й картопля фрі завдають шкоди мозку - вчені

25.09.2014

Фото з Flickr (by george.bremer)

Усі знають, що гамбургери та смажена картопелька можуть впливати, і не найкращим чином, на ширину талії тих, хто їх полюбляє. Одначе вчені застерігають: неправильне харчування шкодить не лише фігурі, а й мозку – надто коли йдеться про підлітків.

Це підтвердило нещодавнє дослідження, проведене в Австралії, пише The Daily Mail з посиланням на Science Network.

Дослідники з Західно-Австралійського університету та Telethon Kids Institute використали результати опитування, в якому брали участь 14-річні діти. 602 учасники, зокрема, відповідали на запитання щодо свого раціону.

За три роки підлітків попросили пройти деякі тести. Гірші результати в них показали ті, хто дотримувався "західного" стилю харчування, вживав джанкфуд, багато червоного м'яса та солодких напоїв. Кращі – ті юнаки да дівчата, котрі їли більше фруктів та зелені.

Учені констатували вплив неправильного харчування на швидкість реакції, розумові здібності, візуальну увагу, пам'ять та здатність до навчання.

На думку доктора Аннет Н'яраді, значну роль відіграє рівень омега-6-ненасичених жирних кислот, що містяться у смаженій їжі та червоному м'ясі. Оптимальним вважається співвідношення 1:1 між омега-3 та омега-6. Між тим за умови "західного" харчування воно може становити 1:20, а подекуди й 1:25, кажуть учені.

На додачу високу кількість насичених жирів та простих вуглеводів науковці пов'язують із порушенням роботи гіпокампа – частини мозку, яка бере безпосередню участь у процесі навчання та запам'ятовування і збільшується в об'ємі протягом підліткового періоду.

http://life.pravda.com.ua/health/2014/09/25/181101/

 

Немає коментарів:

Дописати коментар