"Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація не може бути засекречена" ст.50 Конституції України

середа, 19 травня 2010 р.

§ TURTLE NEWS: [FOOD] Екологічно чисті продукти в Україні: попит перевищує пропозицію

Експерти прогнозують у 2010 році ріст ринку на сто відсотків. Українці вже «наїлися» продуктів з ГМО та пестицидами і готові платити більше за натуральну якісну їжу.
 
Українські споживачі хочуть купувати екологічно чисті сертифіковані продукти. За даними соціологічного опитування, 79% жителів України бажають, аби на їхньому столі була органічна продукція, вирощена без застосування хімічних добрив і пестицидів та сертифікована за європейськими стандартами якості. Однак зараз лише 0,1 % від продажів харчових продуктів в Україні  припадає на органічні продукти, зауважили учасники фахового круглого столу.

Потрібен закон
Замало виробників, які готові вкладати гроші в екологічно чисте вирощування та переробку, каже голова асоціації «БІО лан» Василь Пиндус. Однак він впевнений, що ситуація зміниться після прийняття Верховною Радою закону про органічне виробництво, який парламентарі хочуть розглянути цього року. «Зараз серед перешкод для розвитку цього бізнесу  є складність вирощування органічної продукції, недостатня кількість мереж, які продають цю продукцію, відсутність державної фінансової підтримки, недостатнє інвестування у цю галузь».

... і незалежна сертифікація
Пиндус наголосив, що в України є великий потенціал у цьому секторі, адже світовий ринок екологічно вирощених продуктів складає 40 мільярдів євро, а український - поки лише один мільйон євро. Натомість координатор швейцарсько-українського проекту «Органічна сертифікація та розвиток ринку в Україні» Наталя Прокопук наголошує на важливості незалежної сертифікації за міжнародними стандартами всієї вирощеної в Україні органічної продукції.

Автор: Лілія Гришко
Редактор: Євген Тейзе
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5583047,00.html

Немає коментарів:

Дописати коментар