За однозначними оцінками експертів, світовий ринок органічних продуктів останніми роками стабільно зростає. Найбільшою популярністю органік-їжа користується в Японії, США, Європі (особливо Італії та Німеччині, які не лише покривають свої внутрішні потреби у смачній та здоровій їжі, але й забезпечують левову частку світового експорту bio-товарів). Органічні продукти органічно вписалися в світовий тренд, що стає все більш популярним, — здоровий спосіб життя і здорове харчування.
Згідно з дослідженнями Міжнародного товариства біологічних фермерів, у землі, яка удобрюється гноєм та органічним компостом, у п'ять разів більше кальцію та в 2 тисячі разів більше заліза, ніж у землі, що обробляють традиційними мінеральними добривами. До того ж, вирощені на такому ґрунті рослини містять на 70% більше необхідних організму амінокислот та вітамінів.
Здоров'я — передусім
Органічні продукти дозволяють уникнути регулярного вживання значної кількості пестицидів та інсектицидів (засобів від комах), яка міститься в продуктах із супермаркетів. Тваринам, що виробляють органічні продукти не вводять антибіотики та інші медикаменти, які через їжу потрапляють потім у людський організм. Деякі дослідження підтверджують, що надмірне використання хімікатів у виробництві харчових продуктів пов'язане із зростанням захворюваності у світі, а також чинить негативний вплив на ріст і розвиток дітей.
Органічна їжа також дозволяє захистити планету. Органічне землеробство гарантує, що «біорізноманіття» все ще наявне у харчових продуктах, які ми їмо, і в живій природі, присутній на господарствах. Чимало видів птахів, комах та інших тварин зазнають негативного впливу хімікатів та сільськогосподарських умов, що застосовуються у вирощуванні «комерційних» продуктів.
Органічні господарства вирощують по кілька зернових культур і забезпечують у місцевих масштабах збалансовану екосистему, включаючи комах, які захищають зернові від шкідників, черв'яків, а також включаючи різних мікроорганізмів, що збагачують землю.
Органічні продукти: щастя людям і тваринам
Органічне землеробство можна назвати екологічно раціональним. На звичайних господарствах працівники та тварини контактують із великою кількістю токсинів, а їхні умови праці та життя є досить небезпечними. Це надихає чимало господарств вирощувати органічні продукти без великої залежності від механізації та хімікатів.
На органічних господарствах потреби тварин — на першому місці. Натуральна їжа, чисті життєві умови та свобода жити, як живуть тварини, робить їх здоровішими. Якщо такі тварини хворіють, то їх лікують індивідуальним чином відповідно до їх поточних потреб.
Натуральні фрукти та овочі
Якщо ви хочете купити натуральні продукти — овочі та фрукти, як відрізнити дійсно натуральні? — ставить риторичне запитання Соня Погребинська, автор публікацій про органічні продукти в інтернет-виданні «Український Organic-журнал».
Фрукти та овочі, вирощені природним шляхом, як правило не так привабливо виглядають у порівнянні зі звичайними «хімічними» фруктами та овочами, часто мають неправильну форму і відрізняються за кольором, відзначає Погребинська. Наприклад, можна помітити такі відмінності:
Форма | натуральна морква — не пряма, не ідеально рівна; яблуко — асиметричне |
Колір | наприклад, помідор із сонячної сторони може бути червоним, а з боку, що росте в тіні, — жовтуватим |
Розмір | натуральні овочі можуть трохи відрізнятися в розмірі: якісь плоди побільше, якісь поменше |
Зовнішній вигляд | величезні ідеально зелені блискучі яблука не мають нічого спільного з натуральними |
Смак і аромат | зазвичай органічний врожай зростає повільніше, і тому органічні продукти мають більше часу, щоб набути більш насиченого аромату й смаку. Так можна визначити натуральну моркву або яблука, але, звичайно, не картоплю |
Згідно з даними Biodelice, органічними краще купувати фрукти й овочі з цього списку:
1. Нектарини — 97,3% перевірених нектаринів містили пестициди
2. Селера — 94,5% зразків селери з вибірки містили пестициди
3. Груші — 94,4%
4. Персики — 93,7%
5. Яблука — 91%
6. Вишні — 91%
7. Полуниця — 90%
8. Виноград (чилійський) — 86%
9. Шпинат — 83.4%
10. Картопля — 79.3%
11. Перець — 68%
12. Червона малина — 59%.
Всього на території України близько 240 тисяч га землі сертифіковано під вирощування органічних продуктів. Втім, досить висока частка органічних продуктів, які виробляються в Україні, йдуть на експорт, — за даними Кореспондента, щорічно експортується 166 тисяч тон такої продукції.
Якби там не було, все ж органічні продукти в нашій країні через їхні ціни доступні далеко не кожному українцю. Однак, якщо ринок виробників органік-їжі далі зростатиме, є надія, що зі зниженням цін на неї вони зможуть потіснити виробників захімізованої продукції, і людство відстоїть своє право на здорову натуральну їжу. Тоді на один сценарій кінця світу — через мутацію людини — вже стане менше.
Євген Довбуш. The Epoch Times Україна
http://www.epochtimes.com.ua/articles/view/45/18465.html
Немає коментарів:
Дописати коментар