Законопроект про органічне виробництво депутати кілька років носили у Верховній раді з кабінету в кабінет, тричі ставили на розгляд і провалювали. Розгляд закону блокували лобісти з компаній, які імпортують хімікати, пестициди та антибіотики, що давно заборонені до використання у землеробстві та тваринництві у США та ЄС, а в Україні широко застосовуються у аграрному виробництві.
Натомість органічне виробництво в Україні почало розвиватися самостійно на ентузіазмі фермерів та за підтримки міжнародних організацій. Зараз в Україні налічується більше сотні сільгосппідприємств, які здійснюють свою діяльність за принципами органічного господарювання на площі понад 260 тисяч гектарів. Держава ж у цьому секторі поки нічого не контролювала. «У нас є підприємства, які займаються органічним виробництво, є роздрібний продаж цієї продукції і доручати сертифікацію міжнародним компаніям, які сертифікують цих виробників хай і по стандартам ЄС, держава не має права», - пояснив керівник відділу загального землеробства, хімізації та меліорації Міністерства аграрної політики та продовольства України Анатолій Рудюк.
Оптимістичні прогнози
Законопроект має бути ухвалений ще у другому читанні, втім і виробники органічних продуктів, і чиновники міністерства оптимістичні, адже це шанс для України зайняти перспективну нішу в аграрному бізнесі, як органічне виробництво. Закон передбачає, що в Україні повинна бути створена національна система сертифікації органічного виробництва, запроваджена фінансова підтримка операторів органічного виробництва, організована система державного нагляду та контролю на всіх стадіях органічного виробництва, а також держконтроль за діяльністю органів сертифікації.
Автор: Лілія Гришко
Редактор: Леся Юрченко
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,14810033,00.html
Немає коментарів:
Дописати коментар