"Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація не може бути засекречена" ст.50 Конституції України

середа, 2 лютого 2011 р.

§ TURTLE NEWS: [FOOD] Законопроект про органічне виробництво: процес пішов


Верховна Рада прийняла за основу закон про органічне виробництво в Україні. Фахівці вважають це важливим кроком у вірному напрямі, адже світовий ринок органічних продуктів щорічно зростає на 10%.

Законопроект про органічне виробництво депутати кілька років носили у Верховній раді з кабінету в кабінет, тричі ставили на розгляд і провалювали. Розгляд закону блокували лобісти з компаній, які імпортують хімікати, пестициди та антибіотики, що давно заборонені до використання у землеробстві та тваринництві у США та ЄС, а в Україні широко застосовуються у аграрному виробництві. 
Непідконтрольний бізнес
Натомість органічне виробництво в Україні почало розвиватися самостійно на ентузіазмі  фермерів та за підтримки міжнародних  організацій. Зараз в Україні налічується більше сотні  сільгосппідприємств, які здійснюють свою діяльність за принципами органічного господарювання на площі понад 260 тисяч гектарів. Держава ж у цьому секторі поки нічого не контролювала. «У нас є підприємства, які займаються органічним виробництво, є  роздрібний продаж цієї продукції і доручати сертифікацію міжнародним компаніям, які сертифікують цих виробників хай і по стандартам ЄС, держава не має права», - пояснив керівник відділу загального землеробства, хімізації та меліорації Міністерства аграрної політики та продовольства України Анатолій Рудюк.
Оптимістичні прогнози
Законопроект має бути ухвалений ще у другому читанні, втім і виробники органічних продуктів, і чиновники міністерства оптимістичні, адже це шанс для України зайняти перспективну нішу в аграрному бізнесі, як органічне виробництво.   Закон передбачає, що в Україні повинна бути створена національна система сертифікації органічного виробництва, запроваджена фінансова підтримка операторів органічного виробництва,  організована система державного нагляду та контролю на всіх стадіях органічного виробництва, а також держконтроль за діяльністю органів сертифікації.
Автор: Лілія Гришко
Редактор: Леся Юрченко
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,14810033,00.html

Немає коментарів:

Дописати коментар