"Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація не може бути засекречена" ст.50 Конституції України

пʼятницю, 19 червня 2009 р.

Дослідження: Дитячі сухі сніданки містять неприпустиму кількість цукру і солі

Дзеркало тижня № 21 (749) 13 — 19 червня 2009

Дитячі сухі сніданки популярних марок містять до 55% цукру і до 2% солі, що робить їх непридатними для регулярного використання в дитячому раціоні. Такі результати дослідження, проведеного фахівцями кафедри товарознавства та експертизи харчових продуктів Київського національного торговельно-економічного університету (КНТЕУ).
«Сухі сніданки позиціонуються як здорове харчування — збалансоване, збагачене мінералами і вітамінами. І, звісно ж, суперкорисне дітям. А насправді в сухій речовині цього сніданку міститься до 55% цукру і 1—2% солі. Але ж дітям надлишок солі і цукру може серйозно зашкодити», — прокоментувала дослідження керівник проекту Європейського союзу і Програми розвитку ООН «Співтовариство споживачів і громадських організацій» Клавдія Максименко.
Порівняльне тестування пройшли шість зразків сухих сніданків, які, судячи з реклами й оформлення упаковок, призначені в першу чергу для дітей. Це хрусткі медові зірочки Kosmostar і зернові подушечки з молочною начинкою «Хрутка» (торгової марки (ТМ) Nestle), три зразки від ТМ Start: кукурудзяні пластівці медові, глазуровані кілечка чотирьох видів зернових і шоколадні кульки, а також мультизернові пластівці Harmony ТМ Axa.
Дослідження показало: багато сухих сніданків на 45–50% складаються з цукру. Подушечки «Хрутка» і пластівці Harmony менш солодкі, вони мають нижчі показники — 17,8 % і 18,7% відповідно. Високим виявився і зміст солі — воно коливається від 0,7% в зірочках Kosmostar і подушечках Хрутка до 1,9% в пластівцях Harmony.
«Біда в тому, що ці сніданки не містять достатньої кількості калорій — енергетично цей сніданок неповноцінний для організму дитини. коляр разом із сніданком має отримати 500 калорій, щоб добре почуватися до обіду», — стверджує Клавдія Максименко.
Вона розповіла, що енергетичну цінність експерти розраховували виходячи з порції 30 г сухого сніданку і 125 г молока. Максимальним виявився показник у молочних подушечок «Хрутка» — 39,9%, а мінімальний — у шоколадних кульок Start — вони забезпечують всього 29, 7% енергетичній потребі дитини.
За даними дослідження, мінімальну кількість вітамінів містять зернові подушечки з молочною начинкою «Хрутка», а найбідний комплекс мінералів — у медових зірочках Kosmostar і подушечках «Хрутка». Інші зразки мають приблизно однаковий мінеральний і вітамінний склад.
Крім того, жоден виробник не позначив на маркуванні харчові добавки відповідним міжнародним символом Е, хоча вони присутні у складі продуктів. У шоколадних кульках Start харчові добавки «сховали» серед даних про вітамінний і мінеральний комплекси. Крім зернової основи, тут можна знайти і барвники, і емульгатори, і ароматизатори, ідентичні натуральним.

Немає коментарів:

Дописати коментар