"Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація не може бути засекречена" ст.50 Конституції України

вівторок, 2 червня 2009 р.

§ TURTLE NEWS: [FOOD] У бутильованій воді виявили гормони

У бутильованій воді виявили гормони
Німецькі учені дійшли висновку, що мінеральна вода з пластикових пляшок може являти серйозну небезпеку для здоров`я. Цей матеріал часто виділяє хімічні речовини, що негативно впливають на ендокринну систему людини.
Після серії дослідів з`ясувалися, що в багатьох зразках питної води містяться речовини, подібні до жіночого гормону естрогену. "Ми... виявили присутність естрогену в 60% всіх зразків. Максимальна виявлена концентрація була еквівалентна по активності 75,2 нанограма на літр природного статевого гормону 17 бета-естрадіолу", - цитує www.rian.ru висновки дослідників.
При цьому значна кількість естрогену була виявлена в 100% зразків води в комбінованій упаковці, а також в 78% пластикових пляшках і 33% скляної тари.
"Ймовірно, ми виявили тільки верхівку айсберга - пластикова упаковка може бути головним джерелом забруднення їжі ксеногормонами. Наші результати дають можливість зрозуміти потенційну дію на ендокринну систему хімікатів через маловідомі джерела забруднення", - запевняють автори дослідження.

постiйна адреса статтi:
http://health.unian.net/ukr/detail/196183

Немає коментарів:

Дописати коментар